وبلاگ دارالعدل راگا

اگر مرد طلاق ندهد زن می تواند طلاق بگیرد؟

اگر مرد طلاق ندهد زن می تواند طلاق بگیرد؟

بیشتر بخوانید

مدت زمان طلاق توافقی: طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

در پاسخ به سوالت مذکور در مورد مدت زمان انجام مراحل طلاق توافقی باید گفت در شرایط عادی که زوجین حضور دارند (وکالت در طلاق اعطا نشده است) و توافق در شرایط طلاق وجود دارد مدت زمان تقریبی انجام طلاق توافقی حدوداً 10 روز کاری است.

بیشتر بخوانید

همه چیز درباره طلاق توافقی به درخواست زن (زوجه)

از آنجایی که قانون مدنی کشور ما، برگرفته از فقه امامیه می باشد و مطابق با آن، طلاق در اختیار و تحت حکومت شوهر است زن تنها در موارد تحقق شرط قبلی در وکالت در طلاق و یا وجود عسر و حرج می تواند حکم به الزام شوهر به طلاق را از محکمه دریافت نماید

بیشتر بخوانید

طلاق غیر توافقی چقدر طول می کشد؟

در جواب این سوال که طلاق غیر توافقی چقدر طول می کشد؟ باید بگوییم که اگر طلاق به درخواست مرد باشد زودتر انجام می شود و ممکن است در یک ماه طلاق صورت گیرد اما اگر درخواست طلاق از طرف زن باشد مراحل آن طولانی می شود.

بیشتر بخوانید

طلاق توافقی در دوران عقد: بررسی، هزینه و وکیل در تهران و کرج

در دوران عقد و پیش از برقراری رابطه زناشویی، مهریه زن در هنگام طلاق نصف مهریه تعیینی است. خواه طلاق توافقی، به درخواست زوجه یا زوج باشد. البته زوجین می توانند در مهریه هم مانند همه موارد دیگر که پیشتر توضیح داده شد توافق نمایند.

بیشتر بخوانید

طلاق توافقی در کرج: هزینه وکیل، شرایط، مشاوره و مدت آن

موسسه حقوقی دارالعدل راگا خدمات طلاق توافقی کرج، طلاق توافقی غرب کرج و طلاق توافقی سریع کرج را ارائه می کند. در این مقاله سعی کرده ایم تمام موارد مهم در این رابطه را توضیح دهیم.

بیشتر بخوانید

طلاق توافقی تهران: هزینه وکیل، شرایط، مشاوره و مدت آن

موسسه حقوقی دارالعدل راگا با سابقه درخشان در تشکیل و پیگیری پرونده های قضایی توسط وکلاء مجرب در اقصی نقاط کشور عزیزمان ایران خصوصا در شهر تهران و تهران تا کنون موفقیت های فراوانی را کسب کرده است.

بیشتر بخوانید

طلاق عُسر و حَرَج چیست و چقدر طول می کشد؟

چنانچه ادامه زندگی زناشویی برای زن غیرممکن بوده و با ادامه زندگی، زن در سختی و تنگنا قرار گیرد به نحوی که زندگی برای زوجه غیرقابل تحمل شود قانون به زن اجازه می دهد که با اثبات عسر و حرج از دادگاه تقاضای طلاق نماید.

بیشتر بخوانید

 طلاق توافقی چگونه است؟ + وکیل برای طلاق توافقی

همان طور که ذکر شد ابتدائاً زوجین می باید در مسائل مشترک به توافق برسند این مورد را می توانند به عهده وکلای خود بسپارند تا تمام مسائل از جمله به عنوان مثال زمان و مکان ملاقات فرزند مشترک را مورد بحث و گفتگو قرار دهند و چیزی از قلم نیفتد.

بیشتر بخوانید

دعوای مطالبه وجه التزام قراردادی: هزینه گرفتن وکیل و دعوا

معمولاً در قراردادهای تنظیمی بین افراد برای عدم انجام تعهد از جانب یکی از طرفین، خساراتی را به عنوان ضمانت اجرا تعیین می کنند در فرض مثال خریدار و فروشنده توافق می کنند که چنانچه فروشنده ملک را در تاریخ معین به خریدار تحویل ندهد ...

بیشتر بخوانید

.برای مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

تماس بگیر

در حال بارگذاری ...